Chata Beňo

Ponúkame Vám v nádhernom tichom prostredí Chočských vrchov dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov. Chalupa Víno Beňo sa nachádza v malej dedinke Vyšný Kubín, ktorá Vás svojou prírodou a ponúkanými možnosťami neuveriteľne očarí. Okolie Vyšného Kubína Vám ponúka krásne zjazdovky nie len pre začiatočníkov, ale aj pre náročnejších lyžiarov a okrem toho aj trate pre bežecké lyžovanie.

viacej informácií >

O víne

Vína z Topoľčianok už v minulosti predchádzal priaznivý chýr. Doprial si ich aj prvý československý prezident Tomáš Garrique Masaryk, ktorý mal v Topoľčianskom zámku letné sídlo.
Víno Beňo je typické rodinné vinárstvo. Firma vznikla v roku 1990 a založili ju otec so synom. V súčasnosti už v nej pracujú tri generácie. Všetci prikladajú svojou prácou ruku k dielu teda k budovaniu našej histórie. Po tvrdých a náročných rokoch presadzovania sa na trhu vín prišiel náš čas a získali sme významné ocenenie. Alibernet, ročník 2004 sa cez regionálne súťaže prebojoval až do finále výberovej súťaže NÁRODNÉHO SALÓNU VÍN, kde získal titul Šampión SR 2006. Tento úspech nás utvrdil, že sme sa vybrali správnou cestou a ukázal sa v našich očiach ako veľká motivácia do ďalších rokov.

Fľaše s etiketou Víno Beňo nájdete v reštauráciách v Topoľčiankach, v Prievidzi a okolí. Na degustáciu sa do vinárstva môžu ohlásiť menšie skupiny 10 – 15 návštevníkov.